Novice

Uspešno zaključili čistilno akcijo 2014

0 Komentarji
914
9-04-2014

V soboto, 29. marca so se v Krajevni skupnosti Vinska Gora lotili že tradicionalne spomladanske čistilne akcije. Le-ta se je začela z zborom ob 8h pred Večnamenskim domom v središču kraja, kjer se je v sončnem jutru zbralo preko 150 krajanov, večinoma predstavnikov številnih društev, ki delujejo na področju Vinske Gore. Člani Sveta KS so v sodelovanju s predstavniki društev že pred tem poskrbeli za vse potrebno in dobro usklajenost akcije, sodelujoči pa so se v začetku razdelili v skupine in odšli vsak na svoja »delovišča«. Nekateri so čistili center kraja in okolico Večnamenskega doma ter tamkajšnje osnoven šole, ostale skupine pa so se kot rečeno podale (odpeljale) na svoje odseke z namenom, da se ob koncu akcije vse ponovno združijo v središču kraja, kjer je vse sodelujoče čakal še »družabni« del čistilne akcije. Pri prevozu udeležencev so kot vedno radodarno priskočili na pomoč vinskogorski gasilci s svojim kombijem.

Več skupin je med drugim čistilo tudi obcestne jarke in vodotoke ob glavni prometnici med Zgornjo in Spodnjo Črnovo, saj tod poteka zelo gost promet, posledično pa se tudi smeti zaradi neodgovornih in malomarnih voznikov »naberejo« dosti hitreje. Precej dela je bilo na dveh počivališčih ob tej cesti, kjer čez leto nastaja kljub strogi prepovedi večje odlagališče odpadkov in vsakršne navlake, ki sem nikakor ne spada. Zelo žalostno in zaskrbljujoče je predvsem to, da je kljub odlični organiziranosti glede zbiranja, odvoza in ločevanja odpadkov na področju MO Velenje, zavest nekaterih ljudi še vedno na nerazumljivo nizki in neosveščeni ravni!? Polne vreče vsakršne nesnage so nato sodelujoči znosili na zbirno mesto v centru kraja, od koder so jih odpeljali na javno odlagališče odpadkov. Odvoz je organizirala MO Velenje.

Vodja akcije Tomaž Kumer je povedal: 

''Lepo je, da so se krajani ponovno odzvali v tako lepem številu. Uspešno nadaljujemo večletno tradicijo. Čudovit sončen dan in dobra volja ljudi sta v veliki meri prispevala še dodatno energijo k lepo uspeli akciji. Poleg primarnega namena, da poskrbimo za naravo in čist kraj v katerem živimo, je bistvenega pomena tudi prijetno druženje krajanov med in predvsem ob koncu akcije! Koristno s prijetnim bi lahko rekli!''

Dodal je tudi, da so ta dan (malce predčasno) združili s projektom oz. nacionalno akcijo »Dan za spremembe«, ki bo drugače sicer potekala v soboto, 5. aprila. Namen tega dne je reševanje aktualnih težav in potreb v skupnosti, kar pa je brez dvoma tudi namen čistilne akcije.

_DSC0943

Po štirih urah koristnega dela, so se udeleženci akcije zopet zbrali na ploščadi pred Večnamenskim domom, si privoščili več kot zasluženo jedačo (golaž) in pijačo, za kar že par let poskrbi KS v sodelovanju s podjetjem Tehnični pregledi Miklavc. Za še bolj veselo druženje so ob koncu nekaj pesmi zapeli tudi pevci z Janškovega sela, dva sokrajana s taistega zaselka pa sta na harmoniko zaigrala še par poskočnih! Zelo lep in uspešen dan, ki ga je bilo vredno preživeti v dobri družbi, hkrati pa narediti nekaj dobrega za naravo in lepšo Vinsko Goro.

Napisala: Zala Grudnik

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Kresovanje 2014 Spomladanski sejem 2014 Čistilna akcija 2014
Čistilna akcija

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..