SKOCI DO OSREDNJE VSEBINE

Novice/obvestila

Vožnja s Kameratom marsikateremu občanu v veliko pomoč

0 Komentarji
162
18-01-2022

Vožnja s Kameratom marsikateremu občanu v veliko pomoč

V Mestni občini Velenje smo veseli, da lahko s projektom Kamerat marsikateremu občanu pomagamo do želene lokacije. Kamerat je projekt, kjer prostovoljci Udarnika Mladinskega centra Velenje starejšim in gibalno oviranim z brezplačnimi prevozi omogočajo več mobilnosti

Lani so se prevozi s Kameratom zaradi epidemije začeli izvajati šele maja, pa je bilo kljub temu opravljenih 146 prevozov v eno smer ter 285 prevozov do želene lokacije in nazaj do doma. Največ je bilo prevozov v Bolnišnico Topolšico in Zdravstveni dom Velenje. Prevozi so se izvajali tudi v različne trgovine, do pošte, avtobusne postaje, NLB poslovalnice, pokopališča ipd.

Brezplačni prevozi so namenjeni starejšim od 65 let in gibalno oviranim občankam ter občanom Mestne občine Velenje, ki nimajo drugih možnosti transporta. Prevozi se izvajajo znotraj Šaleške doline: ob delavnikih, med 7.30 in 15.30, ob vikendih in praznikih pa ne

Vse prevoze je potrebno rezervirati najmanj 3 dni vnaprej, saj je potrebno uskladiti potrebe in želje čim večjega števila prevoza željnih.

Prevoze lahko občani rezervirajo na brezplačni telefonski številki 080 15 70, od ponedeljka do četrtka, med 8. in 15. uro, ob petkih pa med 8. in 13. uro

Kamerat je vozil samo po 1 osebo na enkrat, in med vsakim prevozom je bilo vsaj pol ure prosto zaradi ukrepov in razkuževanja vozila.

Prijazen pozdrav.
Služba za odnose z javnostmi Mestne občine Velenje

5.0
Zadnja posodobitev: 18 januar 2022 04:55
Sorodne Novice: Humanitarna akcija zbiranja pomoči za prebivalce Ukrajine Utrinki | Veliko otroško pustno rajanje 2022 Medsosedska pomoč :) Medsosedska pomoč Donatorji iskrena hvala za pomoč! Psihosocialno pomoč izvaja tudi Center za socialno pomoč Tudi predsedniki krajevnih skupnosti in mestnih četrti na voljo za pomoč Zahvala | Veliko otroško pustno rajanje 2020 Vabilo na praznovanje | Veliko otroško pustno rajanje 2020
Vožnja s Kameratom marsikateremu občanu v veliko pomoč

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..