22-04-2020

Vabljeni na čistilno akcijo ob praznovanju dneva Zemlje

Mestna občina Velenje se pridružuje k vseslovenski čistilni akciji, h kateri poziva Združenje mestnih občin Slovenije, ki bo v sredo, 29. aprila 2020. Vabimo vse, ki to želijo (občani, društva, politične stranke…), da se akciji pridružijo

Zbor bo ob 8. uri pred domovi krajevnih skupnosti in mestne četrti: KS Bevče, KS Cirkovce, KS Konovo, KS Paka pri Velenju, KS Pesje, KS Podkraj, KS Plešivec, KS Staro Velenje, KS Šalek, KS Šentilj, KS Vinska Gora, MČ Velenje - Levi breg vzhod (Kardeljev trg 7) in pred občinsko stavbo.

Zelo pomembno je, da pri čiščenju upoštevamo vse preventivne ukrepe za preprečevanje širjenja korona virusa, zato prosimo vse, ki se bodo akcije udeležili, da čistijo v primerni razdalji vsaj dveh metrov in da uporabljajo maske in rokavice. Vso zaščitno opremo in vrečke za pobiranje odpadkov bomo priskrbeli mi in jo dobite na zbirnem mestu. Prosimo tudi, da pridete primerno oblečeni in obuti, vsak udeleženec čistilne akcije pa bo dobil tudi sendvič in pijačo.

V akciji pa lahko sodelujete tudi samostojno, brez da se zberete na kakšnem od zbirnih mest, recimo tako, da na sprehod tisti dan vzamete vrečko in mimogrede poberete še kakšne odpadke na poti. Vsak posameznik šteje! Skupaj zmoremo več!

Imejmo radi Velenje. Skupaj poskrbimo, da ostane lepo in varno mesto.

Vabljeni!

Svet mestne četrti Velenje – Levi breg vzhod