Nameščanje oseb v izolacijo v velenjski hotel Paka brez vedenja lokalne skupnosti

26-03-2020

Danes zvečer (26. marec 2019) smo iz medijev izvedeli, da bo še to noč v Hotel Paka, ki je v lasti Gorenje Hisense, v izolacijo nameščenih približno 50 oseb, ki bodo prispele iz Španije. Nesprejemljivo je, da je lokalna skupnost to informacijo izvedela iz medijev, zato jutri zjutraj pričakujemo od Vlade Republike Slovenije vsa pojasnila v zvezi z namestitvijo oseb v izolacijo.

Vladi Republike Slovenije sporočamo, da je tovrstno ravnanje, brez soglasja lokalne skupnosti, skrajno neodgovorno, saj povzroča dodatne skrbi in negotovost pri ljudeh, ki so v tem kriznem obdobju že tako nezaupljivi. Kot lokalna skupnost smo v prvi vrsti zadolženi, da poskrbimo za zdravje in varnost naših občank in občanov ter jih ne izpostavljamo dodatnim tveganjem za morebitno okužbo s koronavirusom.

Velenje je bilo v preteklosti vedno naklonjeno ljudem, ki so prihajali iz območij, kjer so bili ogroženi zaradi različnih vzrokov. Še vedno smo pripravljeni pomagati ranljivim skupinam posameznikov, pričakujemo pa, da bomo v takšne odločitve aktivno vključeni, saj bomo le tako lahko pravočasno sprejemali potrebne preventivne in varnostne ukrepe ter o tem obveščali javnost.

Zadnja posodobitev: 30 marec 2020 09:38
Sorodne Novice: Od jutri brezplačen Lokalc po ustaljenem voznem redu Zahvala velenjskim podjetnikom, gospodarstvenikom, obrtnikom Hotel Paka ena izmed dveh točk za sprejem v karanteno Zbirni center ponovno odprt za fizične osebe Zbirni center Velenje za fizične osebe odprt le v nujnih primerih Ena oseba neopravičeno želela izkoristiti karanteno v Hotelu Paka Potrjen primer okužbe s koronavirusum pri dveh osebah, ki sta v hotelu Paka Sprejeli prve ukrepe za zaščito naseljenih v velenjskem hotelu Paka in občanov Tudi predsedniki krajevnih skupnosti in mestnih četrti na voljo za pomoč Še vedno je na voljo brezplačno pravno svetovanje