Novice/obvestila

145-letnica delovanja Premogovnika Velenje

0 Komentarji
283
11-04-2020

Služba za odnose z javnostjo Mestne občine Velenje

Ob 145-letnici delovanja Premogovnika Velenje, tudi v kriznih časih, nepogrešljivi pri oskrbi z električno energijo

Rudarji v Premogovniku Velenje in delavci v Termoelektrarni Šoštanj tudi v teh tednih, ko je pandemija koronavirusne bolezni ohromila tako Slovenijo kot tudi celotni svet, vsakodnevno zagotavljajo zanesljivo oskrbo  s premogom in prepotrebno električno energijo. Njihovo nemoteno obratovanje je v teh kriznih časih strateškega pomena za normalno delovanje države, še posebej za delo institucij s področja zdravstva in drugih dejavnosti, ki so življenjskega pomena. V Šaleški dolini je namreč proizvedene kar tretjina celotne potrebne količine električne energije v Sloveniji. Vsem rudarjem v premogovniku in delavcem v termoelektrarni se za njihovo odgovorno in požrtvovalno delo iskreno zahvaljujemo.

Premogovnik Velenje in velenjski rudarji danes, 11. aprila, obeležujejo kar 145 let izkopavanja premoga v Šaleški dolini, zato so za slovensko energetsko gospodarstvo izjemno pomembni. Hkrati pa se v Premogovniku Velenje zavedajo, kako pomembno je odgovorno ravnanje do lokalne skupnosti, tako z vidika reševanja okoljskih problemov, kot z zagotavljanjem trajnostnega razvoja in ohranjanjem delovnih mest. Ob visokem jubileju jim iskreno čestitamo! Rudarjem se zahvaljujemo, da se tudi v teh razmerah požrtvovalno dan za dnem spuščajo več sto metrov pod zemeljsko površje in tako zagotavljajo, da ima Slovenija nemoteno oskrbo z električno energijo.

https://www.velenje.si/sporocila-za-javnost/2020/04/10268-Ob-145-letnici-delovanja-Premogovnika-Velenje-tudi-v-kriznih-casih-nepogresljivi-pri-oskrbi-z-elektricno-energijo


Prijazen pozdrav,

Služba za odnose z javnostmi Mestne občine Velenje
(OZJ Mestne občine Velenje)

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Vesele praznike in srečno novo leto 2022 (mestna četrt Velenje Levi breg vzhod) Vabilo | Okrogla miza - varnost v mestni četrti Velenje levi breg vzhod Vabilo k predstavitvi idejnih rešitev protokolarnih in priložnostnih daril za Mestno občino Velenje Bronasta znaka Civilne zaščite za poveljnika PGD Velenje in Udarnike Velenje bo julija gostilo vseslovensko srečanje veteranov Javni poziv k oddaji predlogov za poimenovanje dveh ulic v Mestni občini Velenje info MOZAIK | Glasilo mestne četrti Velenje - levi breg vzhod Praznik mestne četrti Velenje levi breg vzhod (20.9.2020) V soboto se predstavlja Velenje na Titovem trgu Septembra Velenje praznuje
145-letnica delovanja Premogovnika Velenje

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..