SKOCI DO OSREDNJE VSEBINE

Novice/obvestila

145-letnica delovanja Premogovnika Velenje

0 Komentarji
420
11-04-2020

Služba za odnose z javnostjo Mestne občine Velenje

Ob 145-letnici delovanja Premogovnika Velenje, tudi v kriznih časih, nepogrešljivi pri oskrbi z električno energijo

Rudarji v Premogovniku Velenje in delavci v Termoelektrarni Šoštanj tudi v teh tednih, ko je pandemija koronavirusne bolezni ohromila tako Slovenijo kot tudi celotni svet, vsakodnevno zagotavljajo zanesljivo oskrbo  s premogom in prepotrebno električno energijo. Njihovo nemoteno obratovanje je v teh kriznih časih strateškega pomena za normalno delovanje države, še posebej za delo institucij s področja zdravstva in drugih dejavnosti, ki so življenjskega pomena. V Šaleški dolini je namreč proizvedene kar tretjina celotne potrebne količine električne energije v Sloveniji. Vsem rudarjem v premogovniku in delavcem v termoelektrarni se za njihovo odgovorno in požrtvovalno delo iskreno zahvaljujemo.

Premogovnik Velenje in velenjski rudarji danes, 11. aprila, obeležujejo kar 145 let izkopavanja premoga v Šaleški dolini, zato so za slovensko energetsko gospodarstvo izjemno pomembni. Hkrati pa se v Premogovniku Velenje zavedajo, kako pomembno je odgovorno ravnanje do lokalne skupnosti, tako z vidika reševanja okoljskih problemov, kot z zagotavljanjem trajnostnega razvoja in ohranjanjem delovnih mest. Ob visokem jubileju jim iskreno čestitamo! Rudarjem se zahvaljujemo, da se tudi v teh razmerah požrtvovalno dan za dnem spuščajo več sto metrov pod zemeljsko površje in tako zagotavljajo, da ima Slovenija nemoteno oskrbo z električno energijo.

https://www.velenje.si/sporocila-za-javnost/2020/04/10268-Ob-145-letnici-delovanja-Premogovnika-Velenje-tudi-v-kriznih-casih-nepogresljivi-pri-oskrbi-z-elektricno-energijo


Prijazen pozdrav,

Služba za odnose z javnostmi Mestne občine Velenje
(OZJ Mestne občine Velenje)

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Vabilo na predavanje | Predstavitev patronažne službe ZD Velenje Velenje bo gostilo dobrodelni koncert Samo en cvet Očistimo Velenje pasjih kakcev (9.4.2022) Zahvala | Izmenjava domačih semen in Otroške delavnice izdelovanja predmetov, ki so značilni za Greg Otroške delavnice izdelovanja predmetov, ki so značilni za Gregorjevo Velenje prijazno tudi pešcem Želimo, da Velenje postane najboljša izbira za mlade Vesele praznike in srečno novo leto 2022 (mestna četrt Velenje Levi breg vzhod) Vabilo | Okrogla miza - varnost v mestni četrti Velenje levi breg vzhod Vabilo k predstavitvi idejnih rešitev protokolarnih in priložnostnih daril za Mestno občino Velenje
145-letnica delovanja Premogovnika Velenje

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..