• Komentarjev: 0
 • 15 marec 2017 15:23
 • v Novice za krajanke in krajane
 • z admin
 • Obiskanost: 504
 • Zadnja sprememba: 15 marec 2017 15:27
 • (Trenutni vrstni red0.0/5 Zvezde) Skupno glasov : 0

Azilni dom v KS Stara vas

0 0

Ministrstvo  za notranje zadeve je, kot smo bili seznanjeni, podpisalo pogodbo z najemodajalcem za vzpostavitev izpostave Azilnega doma v prostorih nekdanjega Vegradovega samskega doma, na Cesti Simona Blatnika v Velenju. Sklepa Sveta KS Stara vas in aktivnosti Civilne iniciative Velenje ministrstvo ni upoštevalo. Kot je zapisano,  bodo v naslednjih tednih  izvajali aktivnosti, potrebne za zagotovitev vseh pogojev, ob morebitnem aktiviranju izpostave. V pismu je državni sekretar zapisal, da bodo na ministrstvu tudi v prihodnje sledili predlogom Mestne občine Velenje in bodo, če bo le-to potrebno, v Velenju nameščene družine, ki sodijo v t. i. ranljive skupine s posebnimi potrebami. Obenem zagotavlja, da se bodo držali dogovora glede števila prosilcev za mednarodno zaščito (30 prosilcev za mednarodno zaščito, kar je v skladu s sklepi oziroma zahtevami glede vzpostavitve Azilnega doma na območju Velenja, ki so bile zapisane in potrjene na 17. seji Sveta Mestne občine Velenje, 29. novembra 2016).

Deli povezavo
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon

Brez komentarjev ...

Vpiši komentar

Ime: Obvezno polje.
E-naslov: Obvezno polje. Ni vidno
Spletna stran:
Prepiši varnostno kodo: Obvezno polje.
Komentar: Obvezno polje.