6-04-2020

Zbirni center ponovno odprt za fizične osebe

Zbirni center Velenje je za fizične osebe od danes, 6. aprila, do nadaljnjega odprt ob ponedeljkih, sredah in petkih od 8:00 do 11:00 ure. Zaradi preprečitve širjenja virusa COVID-19 morajo osebe nositi svojo zaščitno opremo, vstop pa je je možen z osebnim dokumentom in položnico PUP-Saubermacher.

Vstop v Zbirni center Velenje je omogočen fizičnim osebam z osebnim vozilom s prikolico. Zaradi preprečitve širjenja virusa COVID-19 mora vsak, ki vstopa v zbirni center, nositi svojo zaščitno masko in rokavice ter pisalo v primeru podpisa spremne dokumentacije. Občani sami razvrstijo odpadke v za to namenjene zabojnike, kesone.

V Zbirni center Velenje je vstop možen z osebnim dokumentom in položnico PUP-Saubermacher, ki jo je potrebno prisloniti na steklo, da lahko zaposleni v centru z optično napravo preberejo kodo plačnika. V primeru oddaje plačljivih odpadkov (recimo gradbenih odpadkov) je potreben podpis tehtalnega lista. Občane prosimo, da uporabijo lastno pisalo.

Na območju oddaje odpadkov sta lahko največ dve stranki. V primeru, da stranka nima položnice, ne more vstopiti v zbirni center. Občane prosimo, da v zbirni center vstopajo le zdrave osebe.

Vse ločene frakcije (embalažo, biološke in mešane komunalne odpadke) lahko občani puščajo v zabojnikih, na njihovem prevzemnem mestu oz. zbiralnici, kjer bo odvoz do nadaljnjega potekal po predvidenem koledarju odvoza komunalnih odpadkov. Zbiralnice so namenjene zbiranju ločeno pripravljene embalaže. V zbiralnice  je prepovedano odlagati kosovne, nevarne, gradbene in ostale neprimerne odpadke.

Odpadke ni dovoljeno kuriti na prostem. Zakonsko je tudi prepovedano odlaganje odpadkov v naravo. Več informacij je objavljenih na spletni strani www.pup-saubermacher.si.

Sorodne Novice: Sistem Bicy od 18. maja ponovno na voljo Mestna tržnica ponovno odprta Začeli smo z izvedbo projekta CTN Mestno kolesarsko omrežje – center Psihosocialno pomoč izvaja tudi Center za socialno pomoč Zbirni center Velenje za fizične osebe odprt le v nujnih primerih