Vabljeni na praznovanje 40. letnice nastanka naše četrti

1-09-2021

40let

V letošnjem letu praznujemo 40. letnico nastanka naše mestne četrti. Za vse generacije naših  prebivalcem bi želeli pripraviti pester in zanimiv program praznovanja. Verjamemo, da bomo do 20. septembra skupaj premagali korono in zaživeli bolj normalno življenje.

Želimo si, da bi praznovanje sestavljal sklop različnih dogodkov namenjenih različnim starostnim skupinam krajanov naše mestne četrti. Poudarek bo na predstavitvi nastanka in 40. letne rasti mestne četrti, njene multikulturnosti in medgeneracijskem sodelovanju.

Dogodki si sledijo že od maja in bodo zaključeni konec septembra 2021 in sicer: razstava 40 – let Mestne četrti Velenje – Levi breg vzhod v Galeriji na prostem, delavnice za otroke in odrasle, športna rekreativna tekmovanja, gledališke in lutkovne predstave na prostem z obiskom Pike Nogavičke, kulinarika etičnih skupin, oblikovanje gline, glasbeni nastopi od pihalnega orkestra Glasbene šole Velenje do znanih velenjskih raperjev.

Ob zaključku prazničnega obdobja v počastitev 40. letnice mestne četrti bo pod pokroviteljstvom Petra Dermola, župana Mestne občine Velenje, organizirana tudi svečana seja Sveta Mestne četrti Velenje – Levi breg vzhod. Po glasbenem uvodu bo svečana seja, na kateri bodo ob vabljenih gostih tudi vsi dosedanji predsedniki in predsednice KS Edvarda Kardelja oz. MČ Velenje – Levi breg vzhod. Najprizadevnejši krajani in društva bodo prejeli plakete in priznanja mestne četrti.

Zofija Šuligoj, predsednica organizacijskega odbora
Alojz Slavko Hudarin, priprava programa in vodja projekta

Program in obrazci prijav

Zadnja posodobitev: 01 september 2021 02:09