3-04-2020

Psihosocialno pomoč izvaja tudi Center za socialno pomoč

Za vse občanke in občane Mestne občine Velenje, ki se ob epidemiji znajdejo v stiski, so na razpolago tudi strokovni delavci Centra za socialno delo Savinjsko-šaleška, enote Velenje. Na telefonski številki 03 8984 501 in 03 8984 502 so dosegljivi ob ponedeljkih, torkih in četrtkih med 8:00 in 15:00 uro, v sredo med 8:00 in 17:00 uro in ob petkih med 8:00 in 13:00 uro.

Tudi Zdravstveni dom Velenje zagotavlja možnost psihosocialne podpore pri morebitnem težjem spoprijemanju s trenutno epidemiološko situacijo, ki poteka po telefonu in elektronski pošti. Kontakti so objavljeni na občinski spletni strani www.velenje.si (Koronavirus, http://arhiva.velenje.si/Aktualno/2020/psihosocialna%20podpora.pdf).

Prav tako smo v Velenju uvedli brezplačni družabniški telefon za starostnike »KR POVEJ«. Štirinajst prostovoljk Udarnika MC Velenje je dnevno na voljo za tovrstno družabništvo, ki deluje na daljavo. Pogovori potekajo od ponedeljka do petka med 13:00 in 15:00 uro. Za pogovor se je potrebno naročiti od ponedeljka do petka med 9:00 in 12:00 uro na telefonski številki 030 719 864.

Sorodne Novice: Medsosedska pomoč Uprava Mestne občine Velenje čisti naše mesto, velika akcija tudi naslednji teden Začeli smo z izvedbo projekta CTN Mestno kolesarsko omrežje – center Donatorji iskrena hvala za pomoč! Zbirni center ponovno odprt za fizične osebe Zbirni center Velenje za fizične osebe odprt le v nujnih primerih Tudi predsedniki krajevnih skupnosti in mestnih četrti na voljo za pomoč Navodilo za izvajanje poslovilnih obredov na pokopališčih ter prevzem pokojnih oseb Nov začetek tudi za vrtove