SKOCI DO OSREDNJE VSEBINE

Novice/obvestila

Ohranimo naravo in čisto okolje

0 Komentarji
369
10-04-2020

Služba za odnose z javnostjo Mestne občine Velenje

Ohranimo naravo in čisto okolje

V teh sončnih dneh, ko velja začasna splošna prepoved gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih ter prepoved gibanja izven občin, opažamo večje število sprehajalcev po okoliških gozdovih in travnikih. Občanke in občane pozivamo, da se v naravi spoštljivo obnašajo, je ne smetijo ter s svojo dejavnostjo ne povzročajo nepotrebnega hrupa ter oškodovanja lastnikov gozdov. Po koncu teh izrednih razmer bomo v Mestni občini Velenje pripravili očiščevalne akcije.

Velenjčanke in Velenjčani moramo biti hvaležni za številne možnosti zelenega oddiha v naši neposredni okolici. Ta čas v karanteni lahko izkoristimo tudi za utrditev zelenih navad: začutimo Velenje kot zeleni dom in poskrbimo, da ostane čist in urejen; podpirajmo lokalne proizvajalce (ponudba objavljena na spletni strani Mestne občine Velenje www.velenje.si); občudujmo divje cvetoče travnike, ki so pašniki za avtohtone slovenske čebele ter pomagajmo ohraniti občutljivo naravno ravnovesje in stopajmo po uhojenih, označenih poteh.

Priporočamo ogled filma Za zeleno Velenje https://www.youtube.com/watch?v=oRLzoB4Ceb0.

https://www.velenje.si/sporocila-za-javnost/2020/04/10266-Ohranimo-naravo-in-cisto-okolje


Prijazen pozdrav,

Služba za odnose z javnostmi Mestne občine Velenje
(OZJ Mestne občine Velenje)

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Za čisto mesto moramo skrbeti tudi sami!
Ohranimo naravo in čisto okolje

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..