145-letnica delovanja Premogovnika Velenje

11-04-2020

Ob 145-letnici delovanja Premogovnika Velenje, tudi v kriznih časih, nepogrešljivi pri oskrbi z električno energijo

Rudarji v Premogovniku Velenje in delavci v Termoelektrarni Šoštanj tudi v teh tednih, ko je pandemija koronavirusne bolezni ohromila tako Slovenijo kot tudi celotni svet, vsakodnevno zagotavljajo zanesljivo oskrbo  s premogom in prepotrebno električno energijo. Njihovo nemoteno obratovanje je v teh kriznih časih strateškega pomena za normalno delovanje države, še posebej za delo institucij s področja zdravstva in drugih dejavnosti, ki so življenjskega pomena. V Šaleški dolini je namreč proizvedene kar tretjina celotne potrebne količine električne energije v Sloveniji. Vsem rudarjem v premogovniku in delavcem v termoelektrarni se za njihovo odgovorno in požrtvovalno delo iskreno zahvaljujemo.

Premogovnik Velenje in velenjski rudarji danes, 11. aprila, obeležujejo kar 145 let izkopavanja premoga v Šaleški dolini, zato so za slovensko energetsko gospodarstvo izjemno pomembni. Hkrati pa se v Premogovniku Velenje zavedajo, kako pomembno je odgovorno ravnanje do lokalne skupnosti, tako z vidika reševanja okoljskih problemov, kot z zagotavljanjem trajnostnega razvoja in ohranjanjem delovnih mest. Ob visokem jubileju jim iskreno čestitamo! Rudarjem se zahvaljujemo, da se tudi v teh razmerah požrtvovalno dan za dnem spuščajo več sto metrov pod zemeljsko površje in tako zagotavljajo, da ima Slovenija nemoteno oskrbo z električno energijo.

Sorodne Novice: Praznik mestne četrti Velenje levi breg vzhod (20.9.2020) V soboto se predstavlja Velenje na Titovem trgu Septembra Velenje praznuje Delovno srečanje treh županov na Graški Gori v znak povezovanja, sodelovanja in delavskih pravic Uprava Mestne občine Velenje čisti naše mesto, velika akcija tudi naslednji teden Vpis predšolskih otrok v Vrtec Velenje za šolsko leto 2020/2021 Odziv Mestne občine Velenje glede (domnevnih) groženj novinarjem Zbirni center Velenje za fizične osebe odprt le v nujnih primerih V mestni občini Velenje je možno varstvo otrok na domu PRAZNIK MESTNE ČETRTI LB Vzhod Velenje 2018
145-letnica delovanja Premogovnika Velenje