• Komentarjev: 0
  • 13 junij 2014 07:26
  • v Novice za krajanke in krajane
  • z webmaster
  • Obiskanost: 687
  • Zadnja sprememba: 13 junij 2014 07:26
  • (Trenutni vrstni red0.0/5 Zvezde) Skupno glasov : 0

AKTIVNOSTI SVETA KS GORICA OD DECEMBRA 2013 DO JUN

Najpomembnejše prireditve, dogodki in aktivnosti v polletnem obdobju:

Decembra 2013 smo skupaj z OŠ Gorica organizirali »sprejem dedka Mraza«, Kulturno-zabavni program so izvedli učenci šole. Prireditve se je udeležilo veliko otrok in staršev.

Proslavo dneva žena v marcu so popestrili učenci šole z izvedbo zanimivega kulturnega programa. Proslave se je udeležilo veliko naših krajank, ki so v znak pozornosti prejele cvetočo lončnico.

Aprila je bila izvedena čistilna akcija. Očiščena so bila območja, ki ne spadajo k funkcionalnim zemljiščem stanovanjskih blokov. Sanirane so bile tudi posledice žledoloma ob Cesti na Lipo.

Tradicionalno kresovanje je bilo na predvečer delavskega praznika 1. maja. Tudi letos je bilo kresovanje množično obiskano.

V prostorih KS Gorica smo imeli meritve krvnega tlaka in sladkorja v krvi. Precej krajanov se je udeležilo te preventivne zdravstvene akcije.

Letos praznuje mesto Velenje svoj 55. rojstni dan. V ta namen je bilo ob Šaleški cesti zasajenih 55 češenj.

Predstavljen je bil projekt Vlada Blagusa »mavrična KS Gorica«. Na osnovi tega projekta želimo polepšati našo krajevno skupnost.

Dobili smo svojo spletno stran : ks-velenje.si/gorica/. Na spletni stani smo objavljali aktualnosti in dogodke v KS Gorica.

Vodili smo aktivnosti za nakup novih prostorov KS Gorica. Podpisane so bile pogodbe, prostori so v zaključni gradbeni fazi. Selitev v nove prostore bo ob odprtju »centra Gorica«.

Obnovljene so bile stopnice med parkirišči in stanovanjskim blokom Goriška 61.- 65.

Vseskozi smo spremljali gradnjo poslovno-stanovanjskega objekta. Predvsem zaradi sanacije vdora podtalnice v garažnih prostorih se je gradnja nekoliko zavlekla. Predvidena otvoritev »centra« je meseca septembra.

Sklicali smo sestanek s predsedniki nadzornih odborov v večstanovanjskih blokih. Predstavniki MOV so jih seznanili z uvedbo modrih con na Gorici.

Svet KS Gorica se je redno sestajal, obravnaval  aktualne zadeve in spremljal dogajanja in problematiko v krajevni skupnosti.

Ob ponedeljkih smo imeli uradne ure za krajane. Veseli smo, da vse več krajanov sodeluje z vodstvom krajevne skupnosti.

Deli povezavo
  • del.icio.us
  • Technorati
  • Yahoo Buzz

Brez komentarjev ...

Vpiši komentar

Ime: Obvezno polje.
E-naslov: Obvezno polje. Ni vidno
Spletna stran:
Prepiši varnostno kodo: Obvezno polje.
Komentar: Obvezno polje.